Стрічка публікацій

Де губляться голоси та проблеми виборців з особливими потребами? Репортаж з форуму у Черкасах

Інвалідний візок аж ніяк не забирає у громадянина право голосу. Наче б то, теза не потребує доведення. Однак на практиці люди з інвалідністю часто фізично не можуть  взяти участь у виборах. Про те, де губляться голоси виборців з особливими потребами, йшлося під час круглого столу, який відбувся у Черкасах в рамках проекту «Особливі виборці», започаткованого молодіжним інноваційним центром «Медіа-М» спільно з Європейським союзом.

Люди з особливими потребами: від ізоляції до відкритого суспільства

Люди з особливими потребами - з обмеженими можливостями в русі, незрячі чи з проблемами із слухом, люди з ДЦП і так далі - сьогодні в Україні фактично ізольовані. Для них, тих же людей на візках, не створені умови ні для проїзду в транспорті, ні для нормальної доступності наших вулиць-магазинів-лікарень-парків-туалетів... Не кажучи вже про високі матерії та активність на тих же виборах. Утім, проект «Особливі виборці: голоси меншин у парламентській виборчій кампанії 2012» - не лише виборчий, але й покликаний встановити комунікацію між "активними гравцями", які прагнуть керувати країною, і, власне, людьми з особливими потребами. Як і з іншими соціальними групами, інтереси яких суспільство поки значною мірою ігнорує.

Форум людей з особливими потребами відбувся у Черкасах (прес-реліз)

21 вересня в зеленій залі готелю «Росава» відбувся форум за участі людей з особливими потребами, представників влади та журналістів. На форумі було піднято питання доступу людей з особливими потребами до виборчих дільниць та можливості голосувати. Головною проблемою було названо недоступність виборчих дільниць – для людей з вадами опорно-рухового апарату (зокрема для тих, хто пересувається на візках), як приклад називалося розташування виборчої дільниці на третьому поверсі загальноосвітньої школи.

Із 21 вересня по 17 жовтня пройде 6 Форумів розмаїття "особливих" виборців

6 Форумів розмаїття - зібрань, на яких головними будуть представники меншин та вразливих груп - пройде протягом вересня-жовтня у різних куточках України. Люди з інвалідністю, роми, соціальні сироти, геї та лесбійки, представники ісламських та християнських радикальних громад - зберуться разом, щоб висловити свої думки й очікування в контексті виборів та нагадати суспільству про своє існування.

Відбулася координаційна зустріч керівників міні-грантових проектів

8 вересня у Києві відбулася перша координаційна зустріч з представниками організацій, які перемогли в конкурсі міні-грантів.